IMU HAREKET ALGILAMA CİHAZI

IMU HAREKET ALGILAMA CİHAZI

IMU   Hareket algılama cihazı; her türlü hareketli platformun eğim açılarını ve üç eksen etrafında dönme açılarını hesaplar.

IMU   Hareket algılama cihazı;  ivme ölçme ve jiroskop ( 6 serbestlik derecesine)  göre özel olarak  tasarlanmış ve üretilmiştir.

IMU   Hareket algılama cihazı, hareket (roll,pitch,gyro ve heave) değerlerini analiz ederek , verilerini mevcut  sistemlere  Analog formda ve  Dijital formda gönderir.

IMU   Hareket algılama cihazı; Tait-Bryan/Euler açı koordinat  sistemini kullanır, koordinat sistemi, basit bir ayar seçeneği ile yazılım üzerinden değiştirilebilir.2 değişik koordinat sistemi mevcuttur.Rigid body koordinat sistemi ve absulute koordinat sistemi.

PC TABANLI YAZILIM

IMU  Hareket algılama cihazı , meydana gelen bütün gemi hareketlerinin grafiksel olarak ölçülmesini sağlamaktadır. PC tabanlı yazılımlar müşteriye özel olarak yapılmaktadır, isteğe bağlı olarak PC tabanlı birkaç yazılım paketi vardır. Metorolojik aletler genelde,IMU  Hareket algılama cihazı  ve  konfigrasyon yazılımı ile birlikte entegre edilir.

Yazılım paketleri, trend analizleri üretmek, matematiksel hesaplamalar için herhangi bir operatörü uyarmak maksadıyla kullanılabilir.

Yazılım paketi ,Çevresel izleme sistemi ve genel izleme sistemi yazılımı olarak iki çeşittir.

Konfigürasyon yazılımı sayesinde ; Cihazın bilgisayar yardımı ile yapılandırılmasına olanak sağlar ve farklı platformlara kurulması aşamasında sabit açısal değerlerin uygulanmasına olanak sağlar.

Fiziksel kurulum esnasında roll, pitch ve yaw hareketlerinin offset ayarları yapılır.Ayrıca kurulum aşamasında eksenlerin terslemeleride alınabilir.

Firma Olarak Yazılım-Donanım Ve Mekanik Konularda Tecrübe Sahibiyiz.